• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

مصرف ضد آفتاب اختیاری است یا اجباری؟

مژده فصیح سه شنبه 02 تیر 1394
21426

 امروزه استفاده از کرم ضدآفتاب برای خیلی ها به یک عادت تبدیل شده و آن را کار مفیدی می دانند. مخصوصا برای آن دسته از افرادی که ساعات زیادی را زیر نور آفتاب می گذرانند؟ اما آیا با طریقه صحیح مصرف ضد آفتاب آشنا هستید؟
پنج نکته جهت استفاده از ضد آفتاب:

1- نوع پوست خود را بشناسید: اگر رنگ پوست شما تیره است، به طور ناخودآگاه پوستتان در مقابل نور خورشید مقاومتر است، ولی هنوز هم به محافظت در مقابل اشعه های ماوراء بنفش خورشید نیاز دارید. لابراتوارهای بزرگ دنیا انواع مختلفی از ضدآفتاب را به بازار عرض کرده اند تا هر کس بنا به نوع پوستی که دارد بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد. متخصصین پوست می گویند با توجه به رنگ، جنس و خصوصیات پوستتان و با مشورت مشاورین و پزشک براحتی می توانید SPF مناسب پوست خود را انتخاب کنید تا به بهترین شکل از پوست خود در مقابل این اشعه ها مراقبت کنید.

برای خرید و مشاهده محصولات ضد آفتاب اینجا کلیک کنید.

2- پیری خود را به تعویق بیندازید: آنچه ما چین و چروک می نامیم بیشتر آسیب دیدگی پوست از اشعه های آفتاب است. بر طبق تحقیقات 90 درصد چین و چروک های روی صورت به خاطر سن و سال و گذر زمان نیست بلکه نشانه میزان و چگونگی قرار گرفتن ما زیر نور آفتاب است. اگر امروز از پوست خود نگهداری و مراقبت کنیم، فردا نتیجه آن را خواهیم دید.

3- کیفیت ضد آفتاب ها: امروزه کیفیت کرم ها بهتر از گذشته است. شاید به خاطر می آورید که وقتی از کرم های زینک اکسید استفاده می شد همیشه رد پای راه راهی از خود روی پوست باقی می گذاشت، در حالی که به واسطه پژوهش ها و تکنولوژی جدید کرم های ضدآفتاب با پایه زینک و آلومینومی تولید شده که ذرات آنها جذب پوست شما می شود و هیچ ردی هم از خود به جا نمی گذارند. با وجود درجه ها و انواع مختلفی از کرم های ضدآفتاب شما می توانید مناسب ترین آنها را برای پوست خود انتخاب کنید و اگر ساعات زیادی را خارج از منزل هستید، از آنهایی استفاده کنید که مدت زمان بیشتری از پوست شما محافظت می کنند.

4 - ضد آفتاب فقط برای روزهای آفتابی نیست: وقتی هوا ابری است، هنوز اشعه های خورشید قوی هستند. شاید خیلی از مردم تصور کنند که در روزهای ابری یا روزهایی که نور خورشید کمتر است، خطری پوست آنها را تهدید نمی کند و می توانند از کرم ضدآفتاب خود استفاده نکنند در حالی که باید بدانیم اشعه UVA و اشعه UVB به سهولت از ابرها عبور می کنند و هنوز می توانند به پوست ما آسیب بزنند.

5 - با مد به پوست خود آسیب نزنید: اشتباه نکنید به هر حالتی که پوست خود را برنزه کنید به آن آسیب می زنید و هیچ روش کاملا بی خطری برای این کار نیست. در آینده ضررهای آن بیش از چیزی که فکر کنید شما را خواهد آزرد.

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...